jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

is a voluntary response sample (sometimes, always, or never) valid?
If You Have To Pay Someone $279 In Denominations Of $20 Or Less, What Is The Least Number Of Bills You Could Use?
which of the following best describes the british position toward native americans afyer theRevolutionary War?         A. The British offered to take the Native
In which of the following lines of a dialogue are quotation marks used correctly? A. "Look out!" she said "The rope is about to break!" B. Look out!" she said,
Some people simply cannot be active listeners, no matter how hard they try. True or false
Solve each inequality. 1. [tex] \frac{1-7n}{5} [/tex]  > 10
which of this is not example of simple machine? A) a crowbar,B)a knife,C)a bicycle,D)a wheelchair ramp
Karim says the ratio of the distance he ran to the distance Shawn ran 4:3 give three possibilities for the distance each could have run
What can be said about the polarity of water? A. It prevents hydrogen bonds from forming between water molecules. B. It's the result of a slightly positiv
Amir arranged 9 photos on a bulletin board. He put the photos in rows. Each row contains the same number of photos. How many photos could be in each row?