theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of angle x. X Х x = [?] /20
En la oración "Mi familia y yo fuimos a visitar Madrid con unos amigos" ¿Cuál es el sustantivo propio?
Hola!! Me podrían ayudar a resolver este ejercicio de inglés??
Which of these are factors of 16? In geometry
What is the Last two lines of the English sonnet
Which of the following best describes density? - the relationship between length and mass - the relationship between volume and area - the relationship betwe
"The German armed forces on land, at sea and in the air have been completely defeated and have surrendered unconditionally and Germany, which bears responsibili
how people born in earth ​
how has a change in internet access from 2003 to 2019 most likely affected globalization?
Work out the size of the angle marked X. Give your answer correct to 1 decimal place.