zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

How would u solve this liner system? y = -3x - 1 4x + 3y = 2 What is x and what is y??
Solve this number riddle:i am an odd number.i am less than 100.The sum of my digits is 12.I am a multiple of 15. What number am I
maria bought a total of 1 3/4 dozen bagels. of the total, she bought 1/6 dozen whole grain bagels, 3/4 dozen sesame seed bagels, and some plain bagels. how many
You rent a bicycle for $20 plus $2 per hour how do you turn that into an equation?
If you went to the moon, how would your weight change relative to your weight on Earth? It would be the same on the moon as on Earth It would increase becaus
Which two elements contribute to the setting of a story? A.time B.location C.theme D.characters MUST PICK 2
Complete these structures by adding electron dots as needed.
Normally distributed with a mean of 5 minutes and a standard deviation of 0,7 minutes, What is the probability that it will last longer than 6 minutes?
Jill arranged her baseball cards in 4 rows of 9 cards then she arranged the cards in 2 rows of 18 cars how many other ways can Jill arrange her baseball cards i
The main goal of health psychology is to design machines that are easier for people to use.