zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Sodium phosphate dodecahydrate, na3po4(12h2o), is crystalline salt that is water soluble. describe what is present in an aqueous solution of sodium phosphate do
The civil rights act of 1965 primarily focused on the issue of
what's a medical word for chemical
European imperialism in the 19th century was largely motivated by countries' desire to:
Explain what impact pollutants may have on the Great Salt Lake in Utah
A principle of medical ethics requires healthcare workers to be beneficent. what does that mean?
When is the generation of an action potential impossible no matter the strength of the stimulus?
Explain one positive and one negative aspect Of the lifetime term of office for judges and justices in the federal court system. Why do you believe the constitu
number of pounds in 160 ounces
Which statement about the geography of Poland is not true? Poland’s soil is less fertile in the east. Most of Poland is wooded land. Poland has many lakes near